HER TARAFTARIN RÜYALARINI
SÜSLEYEN STADYUMLAR

Her taraftar için takımının stadyumu adeta bir mabet gibidir... Sahadaki tek bir çim bile ayrı önemlidir. Ancak dünyanın dört bir yanında gerek mimarisi gerekse ambiyansıyla efsaneleşen öyle stadyumlar var ki takımı ne olursa olsun her taraftar bir gün mutlaka bu stadyumlarda maç izlemek ister...

İşte taraftarların rüyalarını süsleyen efsane stadyumlar...

Camp Nou, Barselona – İSPANYA

Barselona’nın tam kalbinde yer alan Camp Nou, tam 99.354 seyirci kapasitesiyle hem İspanya’nın hem de Avrupa’nın en büyük stadyumu.

SAN SIRO, MILANO – İTALYA

Resmi ismi Giuseppe Meazza olan stadyum bulunduğu mahallenin ismi olan San Siro ile anılıyor. 80.018 seyirci kapasitesiyle İtalya’nın en büyüğü olan stadyumda özellikle çekişmeli derbilerde hiç boş yer kalmıyor.

Old Trafford, Manchester – İNGİLTERE

Tarihinde birçok şampiyonluğa tanıklık eden bu efsane stadyumda tribünler, hemen kale ve taç çizgilerinin yanından başlıyor ve aynı anda tam 75.371 seyirciyi ağırlayabiliyor.

Bir de bunların dışında herkes için ayrı bir önemi ve hatırası olan stadyumlar vardır. Orada izlenen maçlar yıllar geçse de unutulmaz.

Oturma odası stadı

Bütün taraftarların en çok ziyaret ettiği stat olabilir. Deplasmana gidemeyince, hasta olunca ya da canın evden çıkmak istemediğinde oturma odan en rahat stat haline gelir senin için.

Mutfak stadı

Oturma odasındaki televizyon kapılmışsa, mutfaktaki 15 ekran televizyonla bile orayı stada çevirmek mümkün. Sonuçta taraftarlık ruhu insanın içinde olan bir duygu. Maçı nerede izlediğin fark etmez. Tabi mutfakta olmanın cips, çerez ve bilumum atıştırmalıklara yakın olmak gibi bir artısı da var.

Balkon stadı

Hava güzelse maç keyfini balkona taşımak gibisi yoktur. Bir akıllı telefondan veya diz üstü bilgisayardan izleyeceğiniz maçın keyfi stada yakındır. Bir de karşı binadaki komşunuzla aynı takımlıysanız karşılık tezahüratlar bile olası.